
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06106
Ext.Price$0.06106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06106 | $0.06106 |
| 10 | $0.03053 | $0.30530 |
| 50 | $0.02694 | $1.34700 |
| 100 | $0.02377 | $2.37700 |
| 500 | $0.02043 | $10.21500 |
| 1000 | $0.01756 | $17.56000 |
| 3000 | $0.01654 | $49.62000 |
| 5000 | $0.01558 | $77.90000 |
| 10000 | $0.01450 | $145.00000 |
